Łączna liczba wyświetleń

piątek, 4 listopada 2011

Moja kolekcja obrazów.

Ten obraz wyszyłam ponad 3 lata temu jako pamiątkę pierwszo komunijną  najstarszego wnuka.Dodałam od siebie jak widać, krzyż z literką M, a na dole jest napis z datą pontyfikacji Jana Pawła II. Wnuk ze mną nie mieszka,ale obraz wisi u mnie i znajomi mają na niego ochotę,ale niestety jak usłyszą cenę materiałów użytych i cenę ramy od razu rezygnują.Teraz to tylko mówię że na pewno ich na to nie stać,bo obraz jest bezcenny,jedyny,niepowtarzalny i z dedykacją na odwrocie....
 Kiedyś znalazłam te wzory w Haftach Polskich i bardzo mi się spodobały.Miałam ochotę wyszyć je na czarnej kanwie,tylko że czarnej kanwy nigdzie w sklepach nie mogłam znaleźć.Poprosiłam kuzynkę,która jechała do Warszawy czy może tam by nie znalazła czarnej kanwy.Dałam jej na wzór białą coby nie pomyliła materiałów i prosiłam o zakup czarnej i jakiejś innego koloru.Kupiła tylko czarną i pół metra kosztowało około 40zł ,a nie był to duży kawałek (szer.90cm). Dla mnie na ten czas jako osoby bezrobotnej było to bardzo dużo i aż się bałam cokolwiek wyszyć źle,więc starałam się nie pomylić wzoru,dociąć kanwy tak w sam raz,aby się nic nie zmarnowało.
Teraz te trzy obrazki wiszą koło siebie i są ozdobą mojej kolekcji ;-)))


                                                                                         Kalie mają trochę innego koloru łodyżki,bardziej takie oliwkowe.


Tulipany w orginale były żółte

8 komentarzy:

 1. Ależ masz Polu piękne te obrazy!
  Ach Ty...Tyle czasu przed nami ukrywałaś takie cuda.Nigdy,przez dwa lata nie wspomniałaś że masz aż tyle na swoim koncie pięknych haftów...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bycie bezrobotną czymś zaowocowało,a teraz to już taki nałóg ze mnie że dzień bez XXX to zmarnowany dzień ;-)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie to zrobiłaś! Bardzo mi się podoba haft na czarnej kanwie, sama jeszcze na niej nie wyszywałam! Masz rację, ceny akcesoriów hafciarskich nie należą do tanich!

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne prace. Akurat ten obraz z Papieżem wyszywam po raz drugi, wymaga trochę pracy, ale efekt jest rewelacyjny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne te obrazy. A wyszywanie na czarnej kanwie pewnie zajęło Ci dużo czasu. Ciężko było?

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj piękne obrazy. Papież bardzo ładnie wygląda w tej ramie, jest pamiątką jedyną w swoim rodzaju :) Kwiaty na czarnej kanwie prezentują się super - haftowanie na niej nie należy do łatwych ale daje niepowtarzalny efekt :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pola, ależ Ty masz cierpliwość.
  a Jan Paweł II jak żywy :)

  OdpowiedzUsuń